CIW – otwarcie w Bydgoszczy
— 24 kwietnia 2016Centrum Innowacyjnych Wdrożeń zaprasza na uroczyste otwarcie, które odbędzie się 29.04.2016r. o godz. 10:00
na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy, Al. Prof. S. Kaliskiego 7.
Centrum Innowacyjnych Wdrożeń ma na celu wspierać Uczelnie Techniczne w obszarze praktycznego kształcenia wykwalifikowanych specjalistów dla przedsiębiorstw produkcyjnych. Kluczowe jest wykorzystywanie nowoczesnych technologii pochodzących z DMG MORI, Heidenhain oraz Delcam. Wieloletnie doświadczenie pracowników tych firm predysponuje ich do takich działań.
Dlaczego Bydgoszcz?
Powodem jest silnie rozwinięty przemysł formierski.
CIW stanowi zaawansowaną technologicznie platformę łączącą naukę z przemysłem realizującą przy tym idee przedsiębiorczości akademickiej. Studenci, wykładowcy akademiccy oraz przedsiębiorcy będą mogli korzystać z szerokiego zakresu usług szkoleniowych, doradczych oraz wsparcia technologicznego. CIW jest dla ludzi pragnących się rozwijać i doskonalić swoje umiejętności z zakresu nowoczesnych technologii za pomocą najnowocześniejszych maszyn, narzędzi i oprogramowania.
Inicjatywą Centrum Innowacyjnych Wdrożeń zainteresowało się wiele firm i instytucji, które będą uczestniczyć w uroczystości otwarcia CIW. Organizatorami wydarzenia są : UTP, DMG MORI, Heidenhain, Delcam, Sandvik oraz Erowa. Wszystkie wymienione firmy są bezpośrednio związane z przemysłem oraz dostarczają rozwiązania najwyższej jakości. Otwarcie CIW objęły swoim patronatem również : Miasto Bydgoszcz, Bydgoski Klaster Przemysłowy oraz Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego. Opiekunami medialnymi wydarzenia są: TVP Bydgoszcz, Magazyn Przemysłowy, miesięcznik Naukowo- techniczny Mechanik oraz portal 3D CAD.pl.
Podczas otwarcia CIW uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się z nowoczesnymi technologiami, wysłuchać ciekawych prezentacji oraz przede wszystkich obejrzeć obróbkę na żywo na maszynach. Wydarzenie będzie to też niepowtarzalna szansa na zapoznanie się z Centrum oraz poznanie ludzi z nim związanych. Mamy ogromną nadzieję, że zechcą Państwo wesprzeć inicjatywę swoją obecnością.
Nie ulega wątpliwości, iż inicjatywa CIW jest bardzo dobra i właściwa. Współczesne kształcenie techniczne w kompleksowym ujęciu systemu kształcenia częściowo jedynie zapewnia wysokowykwalifikowanych pracowników. Szczególnie istotna jest ścisła współpraca przemysłu i uczelni technicznych oraz szkół średnich o profilu technicznym (mechanicznym). Takie przedsięwzięcia jak CIW stwarzają możliwości dokształcania się i zawodowego rozwoju osobowego. Miejmy nadzieję, że obietnice otwarcia kolejnych Centrów Innowacyjnych Wdrożeń. Ogromną zaletą CIW jest struktura organizacyjna, która pozwala bardzo wysoko oceniać możliwości i przyszłe działania.
Udział w otwarciu zostanie przeze mnie przedstawiony już za tydzień.
Leave a reply
You must be logged in to post a comment.