Technologiczne Przygotowanie Produkcji
EXPO SILESIA

EXPO SILESIA – TOOLEX, WIRTOTECHNOLOGIA…

Wielkimi krokami zbliża się VIII edycja targów EXPOSILESIA – TOOLEX, jedna z najważniejszych w dziedzinie obróbki metali i nie tylko w Polsce. W tym terminie

TOOLEX, OILexpo, SteelMET, TEZ Expo,

SURFPROTECT, WIRTOTECHNOLOGIA

29.IX – 1.X. 2015

EXPO SILESIA w Sosnowcu

Wielkimi krokami zbliża się VIII edycja targów EXPOSILESIA – TOOLEX, jedna z najważniejszych w dziedzinie obróbki metali i nie tylko, w Polsce.

exposilesia_2011

Zbliżające się tegoroczne Międzynarodowe Targów Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX będą rekordowe. Targi zostały objęte Honorowym Patronatem przez Ministerstwo Gospodarki. Udział w wydarzeniu potwierdzili już liderzy z branży oraz przedstawiciele polskiego i światowego przemysłu obrabiarkowego oraz narzędziowego. W tym roku wystawia się ponad 500 firm z Polski i całego świata.

Organizatorzy targów TOOLEX w tym roku poszerzyli nieco tematykę wydarzenia o kilka nowych sektorów, dzięki którym targi poszerzają platformę wymiany poglądów i doświadczeń w najbardziej uprzemysłowionym regionie Polski. Tak jak w ubiegłych edycjach targom towarzyszyć będą Międzynarodowe Targi Metod i Narzędzi do Wirtualizacji Procesów WIRTOTECHNOLOGIA, a także 4 inne uzupełniające charakter obróbki metalu wydarzenia: Targi Olejów, Smarów i Płynów Technologicznych dla Przemysłu OILexpo, Międzynarodowe Targi Stali, Metali Nieżelaznych, Technologii i Produktów SteelMET, Targi Produkcji i Zastosowania Elementów Złącznych TEZ Expo oraz Targi Zabezpieczeń Powierzchni SURFPROTECT.

To połączenie wielu tematów targowych daje możliwość wymiany informacji w zbliżonym zakresie tematycznym, porównania ofert, spotkań i pozyskania kontraktów w jednym miejscu o tej samej porze.

Trudno pominąć fakt, że już zeszłoroczna edycja była bardzo dobra, bo zgromadziła 494 Wystawców i Współwystawców z 26 krajów, przeszło 600 reprezentowanych marek, 375 maszyn w ruchu o wadze ok. 1000 ton, 15 tys. m kw. powierzchni wystawienniczej, a wydarzenie odwiedziło 8956 zarejestrowanych zwiedzających.

Tradycyjnie targi otrzymały wsparcie od licznych Partnerów Honorowych, Merytorycznych czy Wspierających, aby wiedza i doświadczenie tych instytucji pomagały w jeszcze większym rozwoju wydarzenia. W budowaniu pozycji targów wspierają nas również liczni agenci zagraniczni oraz izby handlowe.
Partnerzy dbają o dostęp do wiedzy podczas targów. Wśród wydarzeń towarzyszących znajdą się m.in:

 • konferencja skierowana dla branży laserowej – organizator: Instytut Zaawansowanych Technologii Wytwarzania,
 • seminarium pt: “Problemy smarowania w transporcie szynowym” – organizator: Polskie Towarzystwo Tribologiczne, Wydział Transportu Politechniki Śląskiej oraz Expo Silesia,
 • konferencja dotycząca zastosowania elementów złącznych w konstrukcjach stalowych – organizator: Instytut Techniki Budowlanej i Expo Silesia,
 • seminarium warsztatowe: Jak dopasować usługi obróbki metali dla motoryzacji do zmieniających oczekiwań klientów? – organizator: Klaster Silesia Automotive,
 • GERMAN DESK – organizator: Polsko – Niemiecka Izba Przemysłowo – Handlowa.

Nie zabraknie też wspólnego stoiska MorekTECH i cadblog.pl. Już dziś serdecznie zapraszam na targi.

 

About author

morek

Rocznik 1973. W 1993 skończyłem Technikum Elektryczne Nr 1. W 1998 roku Wydział Mechaniczny Technologiczny i Automatyzacji (obecnie WIP) PW. 1997-2000 konstruktor narzędzi skrawających w F.W.P. VIS S.A. 2004. Doktorat z technologii kół zębatych. Technologie wytwarzania i procesy technologiczne to moja pasja.

Related Articles

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

YouTube


Kategorie

Nadchodzące wydarzenia

 1. greenPower Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej

  Maj 14 - Maj 16
 2. ITM POLSKA na drodze do Przemysłu 4.0

  Czerwiec 4 - Czerwiec 7
 3. MSPO

  Wrzesień 3 - Wrzesień 6
 4. TOOLEX

  Październik 1 - Październik 3
 5. Maintenance

  Październik 2 - Październik 3