Techniki Wytwarzania i Procesy Technologiczne
toolex 2020 - exposilesia

Targi TOOLEX 2020 w roku wyzwań

Skończyły się jedne, a już za chwilę zaczynają się kolejne. Do targów TOOLEX w ExpoSilesia mam ogromny sentyment, głównie dzięki cadblog.pl. To targi, od których jako MorekTECH rozpocząłem cykliczną współpracę, to targi, które jako pierwsze stały się na swój sposób odkrywcze jeżeli chodzi o fotografię produktową do własnych potrzeb. Jak już wielokrotnie wspominałem targi technologiczne to swoisty obszar fotograficznych łowów. Bez nich miałbym wiele trudności w ilustracji swoich artykułów. Dla mnie z tego jednego powodu po prostu warto jechać na targi. Na tych targach poznałem również SZEFURa, którego bardzo polecam. Współpraca z SZEFURem zaowocowała wieloma moimi artykułami do tego periodytku. Na swój sposób wszystko zaczęło się na TOOLEXie. TOOLEX to były pierwsze targi od rozpoczęcia funkcjonowania tego wortalu, na których byłem jako procestechnologiczny.com.pl. TOOLEX 2020 odbywa się w roku, który stanowi ogromne wyzwanie dla branży targowej.

toolex 2020 - exposilesia

Szachy wykonane obróbką skrawaniem – jedno ze stoisk podczas TOOLEX 2019.

Targi TOOLEX 2020 to niewątpliwie duże wyzwanie dla organizatorów. To trochę jak partia szachów. W dodatku uwarunkowania zewnętrzne mogą w każdej chwili znacząco utrudnić przeprowadzenie targów. Niewątpliwą zaletą targów TOOLEX jest ich lokalizacja. Bliskość zakładów przemysłowych odgrywa znaczącą rolę. Wielu odwiedzających mieszka w pobliżu co przyczynić się może do większej frekwencji. Według danych ExpoSilesia aż 54% zwiedzających związanych jest z produkcją i dystrybucją urządzeń do obróbki i cięcia metalu, 10% z branżą metalową, a 9% z narzędziową.

toolex 2020 - exposilesia

Targi TOOLEX 2019.

Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX oraz Targi Olejów, Smarów i Płynów Technologicznych dla Przemysłu OILexpo odbędą się zgodnie z planem, w dniach 29 września – 1 października 2020r. Pomimo niesprzyjających warunków w Expo Silesia zaprezentują się firmy z ofertą obrabiarek, narzędzi oraz technologiami wspomagającymi obróbkę: oprogramowaniem, pomiarami i podzespołami. Branża targowa ma teraz przed sobą wiele wyzwań, ale nadal kluczową wartością targów dla przedsiębiorstw jest możliwość nawiązania nowych kontaktów, podtrzymanie dotychczasowych relacji oraz prezentacja nowoczesnych rozwiązań i usług w zakresie obróbki. Spotkania biznesowe podczas targów branżowych będą krokiem milowym w odbudowie i ożywieniu gospodarki.

W targach TOOLEX wezmą udział firmy zajmujące się projektowaniem, produkcją lub dystrybucją maszyn do obróbki czy narzędzi skrawających. Nie zabraknie prezentacji systemów pomiarowych i akcesoriów wspierających pomiary oraz oprogramowania dla branży inżynierskiej. Wielu wystawców zaprezentuje maszyny i rozwiązania technologiczne, których głównym celem jest skuteczne obniżenie kosztów produkcji. Zakres branżowy uzupełni oferta olejów i smarów stosowanych w przemyśle oraz chłodziwa wykorzystywane w procesach obróbki metali.

toolex 2020 - exposilesia

Targi TOOLEX 2019.

Niestety to kolejne targi, na których nie będę obecny. Mam nadzieję, że tegoroczna moja absencja na TOOLEXie będzie pierwsza i ostatnia. Nigdy nie wiemy co przyniesie nam przyszłość. Jak co roku będę planował swoją obecność na TOOLEXie ale jak to powiadam, że plany realizuje się w przypadku braku lepszych pomysłów. Co prawda akurat obecność na TOOLEXie to ten lepszy pomysł.

About author

morek

Rocznik 1973. W 1993 skończyłem Technikum Elektryczne Nr 1. W 1998 roku Wydział Mechaniczny Technologiczny i Automatyzacji (obecnie WIP) PW. 1997-2000 konstruktor narzędzi skrawających w F.W.P. VIS S.A. 2004. Doktorat z technologii kół zębatych. Technologie wytwarzania i procesy technologiczne to moja pasja.

Related Articles

Leave a reply

You must be logged in to post a comment.

Kategorie

YouTubeNadchodzące wydarzenia

Statistics

  • 63 811
  • 7 976 336
  • 732 700
  • 196
%d bloggers like this: