Techniki Wytwarzania i Procesy Technologiczne
toolex 2019 - proces technologiczny - exposilesia

Na targi TOOLEX 2019 jak co roku.

TOOLEX 2019 – czyli Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki, na których w tym roku wystawia się ponad 500 firm i różnego rodzaju podmiotów z 13 krajów (prawie 600 światowych marek). Swoją przygodę z wizytowaniem i uczestniczeniem w targach branżowych już jako MorekTECH rozpocząłem właśnie od targów TOOLEX. Stało się tak dzięki Maćkowi Stanisławskiemu z cadblog.pl. Moja działalność polegająca na opracowywaniu materiałów dal firm, artykułów dla czasopism branżowych oraz prowadzenie wortalu technologicznego procestechnologiczny.com.pl wymaga nieustającego pozyskiwania informacji, zdjęć i filmów. Dzięki temu mogę realizować filmy na mój kanał filmowy na YouTube: Techniki Wytwarzania i Procesy Technologiczne. Bardzo ważne jest dla mnie możliwość swobodnego wykorzystania materiału zdjęciowego i filmowego. Dzięki temu moje artykuły i filmy są inne niż oficjalne materiały.

TOOLEX 2019 – w tym roku podobnie jak i w poprzednim mój udział z jednej strony będzie bardziej ciekawy, a z drugiej strony liczę właśnie na pozyskanie nowych zdjęć, może i kontaktów. Postaram się zapewnić Wam jakąś relację na bieżąco na stronie na Facebooku – technikiwytwarzania.pl.

toolex 2019 - proces technologiczny - exposilesia

Imprezy targowe to w ogóle ciekawa forma i wręcz chyba można powiedzieć, że rynek sam w sobie. Z jednej strony z terminarza targów zniknęły targi CEBIT, a w innych poważnie ograniczyli producenci aparatów fotograficznych i obiektywów. Przemysł informatyczny zarówno pod kątem sprzętowym jak i programistycznym, a także fotograficzny to w znacznej mierze dedykowane przedsięwzięcia organizowane przez producentów lub dystrybutorów. Takie podejście zapewnia możliwość lepszego doboru grupy docelowej i na swój sposób cechuje się wysoką efektywnością.

Takie targi jak TOOLEX 2019 obejmujące szeroko rozumiane techniki wytwarzania i procesy technologiczne w przeciwieństwie do informatycznych i fotograficznych nadal stanowią interesującą formę prezentowania zróżnicowanych ofert. Być może wynika to z wagi możliwości zdobywania osobistego doświadczenia podczas poznawania różnych obrabiarek.

toolex 2019 - proces technologiczny - exposilesia

Targi TOOLEX 2018 – stoisko GF Machining Solutions

Niezmiennie twierdzę, że imprezy targowe mają sens istnienia, że osobiste zobaczenie, dotknięcie są jednak niezastąpione. Moim zdaniem w przypadku technik wytwarzania jeszcze długo będą niezastąpione. Też nie jest tak, że imprezy targowe nie mają ograniczeń. To może być moc przyłączeniowa, nośność posadzki, czy zdolność podłączenia do specjalistycznej wentylacji w celu odprowadzania gazów powstałych podczas procesu obróbki. Nie wszędzie i nie wszystko można zaprezentować w realnym działaniu. Wobec takich ograniczeń wielu producentów maszyn technologicznych oraz dostawców technologii organizuje pokazy we własnych lokalizacjach odpowiednio dostosowanych do potrzeb.

Targi TOOLEX 2019 mają jeszcze bardzo ważną cechę, a mianowicie lokalizację w pobliżu przemysłu, odbiorców technologii. Zapraszam na targi i do mojego stoiska B-566 o ile będę na miejscu, a nie polował z aparatem w ręku.

 

About author

morek

Rocznik 1973. W 1993 skończyłem Technikum Elektryczne Nr 1. W 1998 roku Wydział Mechaniczny Technologiczny i Automatyzacji (obecnie WIP) PW. 1997-2000 konstruktor narzędzi skrawających w F.W.P. VIS S.A. 2004. Doktorat z technologii kół zębatych. Technologie wytwarzania i procesy technologiczne to moja pasja.

Related Articles

Leave a reply

You must be logged in to post a comment.

Kategorie

YouTubeNadchodzące wydarzenia

Statistics

  • 63 574
  • 7 976 099
  • 732 679
  • 196
%d bloggers like this: