Technologiczne Przygotowanie Produkcji
-->
toolex i wirtotechnologia 2016

TOOLEX i Wirtotechnologia 2017

Zbliżające się targi TOOLEX i Wirtotechnologia 2017 w EXPO Silesia to już jubileuszowa X edycja. Jak co roku odwiedzam te targi z wielu powodów. Jednym z nich to oczywiście spotkanie własnych klientów, czyli kwestie biznesowe, ale pośród czynników mających wpływ na moją decyzję są także dobry hotel i wyśmienite towarzystwo. Przede wszystkim jednak targi TOOLEX i Wirtotechnologia stanowią źródło informacji, możliwość do realizacji planów fotograficznych i filmowych. Posiadanie własnej bazy zdjęć oraz filmów stanowi ważny zasób przy tworzeniu wpisów i artykułów w ramach wortalu technologicznego jakim jest procestechnologiczny.com.pl oraz tewy.pl

TOOLEX i Wirtotechnologia 2017

10. jubileuszowa edycja Międzynarodowych Targów Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki zapowiada się rekordowo. Niemal 500 Wystawców z 16 krajów, reprezentujących prawie 600 światowych marek, zaprezentuje obrabiarki, usługi, programy i systemy dla różnych technik wytwarzania i systemów CAx na blisko 15 tys. m2. Podczas targów będzie można wziąć udział w seminariach i prelekcjach.

Oprócz targów TOOLEX i Wirtotechnologia odbywają się równolegle Targi Olejów, Smarów i Płynów Technologicznych dla Przemysłu OILexpo. Takie tematyczne zróżnicowanie pozwala na zebranie w jednym miejscu i czasie przedstawienie najważniejszych obszarów związanych z procesami produkcyjnymi w zakresie technologicznym oraz organizacyjnym. Współczesna nam IV Rewolucja Przemysłowa określana jako Przemysł 4.0 (Industry 4.0) wymusza poprzez swój charakter wdrażanie informatycznych systemów umożliwiających zarządzanie każdym etapem procesu produkcyjnego.

W ramach tegorocznych targów TOOLEX i Wirtotechnologia będę m.in. sprawdzał jaka jest oferta w ramach Przemysłu 4.0

Nie ograniczę się wyłącznie do tego zagadnienia. Planuję “nagrodzenie” najbardziej zaawansowanej technologicznie obrabiarki oferowanej handlowo lub mającej premierę. W ramach tego swoistego “nagradzania” wybiorę najlepsze stoisko. Kryterium wyboru najlepszego stoiska składa się z analizy wizualnej oraz efektywności zastosowanych form i metod prezentacyjnych w kontekście przedstawianego produktu. Przeanalizuję także część materiałów informacyjnych wybierając te, które uznam za ciekawe i wzbudzające zainteresowanie. Być może kryteria się zmienią, lecz każdy wybór zostanie odpowiednio uzasadniony. Jeżeli starczy czasu i będę miał stosowne możliwości użytkownicy na stronie na Facebooku będą mogli zagłosować na własny wybór obrabiarki, stoiska i programu lub systemu CAx.

Technologiczne imprezy targowe to dla mnie jako akademika bardzo dobre źródło uzupełniania wiedzy w celu doskonalenia procesu dydaktycznego. Wiedza ma charakter ilościowy a jej ilość wzrasta, a nie ubywa. Kształcenie studentów, czy uczniów szkół zawodowych bez elementarnych podstaw jest niepełne. Postęp technologiczny dostarcza nam coraz bardziej zaawansowane technologie, które poprzez swoje złożone struktury niejako ukrywają podstawy, utrudniając szybsze rozpoznanie i wdrożenie.

Zapraszam zarówno na targi TOOLEX i Wirtotechnologia jak również na śledzenie relacji.

About author

morek

Rocznik 1973. W 1993 skończyłem Technikum Elektryczne Nr 1. W 1998 roku Wydział Mechaniczny Technologiczny i Automatyzacji (obecnie WIP) PW. 1997-2000 konstruktor narzędzi skrawających w F.W.P. VIS S.A. 2004. Doktorat z technologii kół zębatych. Technologie wytwarzania i procesy technologiczne to moja pasja.

Related Articles

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

YouTubeKategorie

Statistics

  • 57 824
  • 6 292 657
  • 391 411
  • 178
%d bloggers like this: