Technologiczne Przygotowanie Produkcji

TOOLEX, Wirtotechnologia i inne

Targi technologiczne (takie jak TOOLEX i inne) to czas i miejsce, w którym możliwe jest osobiste spotkanie wszystkich zainteresowanych w branży. W jednym miejscu i czasie spotykają się producenci jak i dostawcy maszyn technologicznych, czy procesów technologicznych. Według mnie żadne inne formy kontaktu oraz prezentacji nie są w stanie zastąpić bezpośredniej rozmowy i możliwości osobistego doświadczenia tego typu przedsięwzięcia.

2015 - 2016 TOOLEX, EXPO Silesia

Przed nami kolejna edycja Międzynarodowych Targów Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX. Organizowane są one już po raz dziewiąty w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Silesia w Sosnowcu. TOOLEXowi towarzyszą Międzynarodowe Targi Metod i Narzędzi do Wirtualizacji Procesów WIRTOTECHNOLOGIA, a także Targi Olejów, Smarów i Płynów Technologicznych dla Przemysłu OILexpo. Takie połączenie różnych tematów targowych tworzy doskonałą platformę wymiany informacji, doświadczeń i opinii oraz daje możliwość spotkań i pozyskania zamówień w jednym miejscu i czasie.

Po raz kolejny w Expo Silesia spotykają się liderzy branżowi oraz przedstawiciele polskiego i światowego przemysłu obrabiarkowego i narzędziowego.

Podczas tegorocznej edycji obecnych będzie niemal 500 firm z 13 krajów, prezentujących ofertę blisko 600 najważniejszych polskich i światowych marek.

TOOLEX ponownie będzie gościł liderów z branży m.in.: FANUC, SCHUNK, DMG MORI Polska, MACHINE TOOLS INTERNATIONAL, GF Machining Solutions, Abplanalp, Sandvik, MS Spinex, STIGAL, HIGH TECHNOLOGY MACHINES, TBI TECHNOLOGY, EMUGE FRANKEN TECHNIK, NARZĘDZIA SKRAWAJĄCE TOOLS, POLTRA, OBERON 3D, AJAN, METAL TEAM, FABRYKA OBRABIAREK PRECYZYJNYCH “AVIA”, FABRYKA NARZĘDZI FANAR , APX Technologie, Eckert AS Sp. z o.o. Alfleth Engineering AG, Tomaco Intro Sp. z o.o., NIKKEN Deutschland GmbH, HIW-Recycling Sp. z o.o., CORMAK, ELESA+GANTER a także wiele innych czołowych firm w branży obrabiarek i narzędziowej.

Nie zabraknie nowości i premier na polskim rynku. Najlepsze produkty jak co roku zawalczą w konkursie o medal Expo Silesia. Wśród zgłoszonych produktów znalazły się m.in. centra do obróbki laserowej, centra tokarske i frezarskie oraz drutowe centrum elektroerozyjne. Noże, frezy, pokrętła, uchwyty i znakowarki to jedne z licznych nowości z zakresu narzędzi i akcesoriów niezbędnych dla branży obróbki. Nie zabraknie także najnowszego oprogramowania – między innymi NX 11 CAD/CAM oraz Solid Edge ST9.

TOOLEX objęty jest  m.in. Honorowym Patronatem Ministerstwa Rozwoju, a przedsięwięcie to wspierają inni Patroni – instytucje branżowych i uczelnie wyższe, które wspierają rozwój targów i dbają o ich aspekt merytoryczny. Oprócz prezentacji wystawców odwiedzający mogą  uczestniczyć w wydarzeniach towarzyszących – m.in.:

 • seminarium dotyczące technologii laserowych organizowane przez Instytut Zaawansowanych Technologii Wytwarzania,
 • spotkanie poświęcone tematyce olejowej przygotowane przez Polskie Towarzystwo Tribologiczne Oddział Śląski i Politechnikę Śląską,
 • wykłady i konsultacje dotyczące bezpieczeństwa maszyn oraz systemów oceny zgodności w zakresie oznakowania CE, a także wzorcowania przyrządów pomiarowych – Zakładów Badań i Atestacji „ZETOM” im. Prof. F. Stauba w Katowicach sp. z o.o.

Z mojej perspektywy tego typu targi, w tym także TOOLEX wraz z wydarzeniami towarzyszącymi stanowi źródło nowych kontaktów oraz możliwość zebrania informacji o czym warto napisać dla Was. Targi to dla mnie czas kiedy mój aparat fotograficzny dużo pracuje. To są przeze mnie najczęściej odwiedzane targi, jak do tej pory.

 

 

About author

morek

Rocznik 1973. W 1993 skończyłem Technikum Elektryczne Nr 1. W 1998 roku Wydział Mechaniczny Technologiczny i Automatyzacji (obecnie WIP) PW. 1997-2000 konstruktor narzędzi skrawających w F.W.P. VIS S.A. 2004. Doktorat z technologii kół zębatych. Technologie wytwarzania i procesy technologiczne to moja pasja.

Related Articles

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

YouTubeKategorie

Nadchodzące wydarzenia

 1. STOM-TOOL 2020

  22 września @ 09:00 - 24 września @ 16:00
 2. TOOLEX ExpoSilesia 2020

  29 września @ 09:00 - 1 października @ 16:00
 3. ExpoWELDING – ExpoSilesia 2020

  13 października @ 09:00 - 15 października @ 16:00
 4. XXIII Międzynarodowe Targi Technologii dla Odlewnictwa METAL

  14 października @ 09:00 - 16 października @ 16:00
 5. Studia podyplomowe CAD/CAM/CNC

  27 lutego 2021 @ 10:00 - 28 lutego 2021 @ 17:00

Statistics

 • 29 537
 • 5 848 345
 • 292 524
 • 170
%d bloggers like this: