Techniki Wytwarzania i Procesy Technologiczne

Początek

 

Redaktor naczelny

Proces technologiczny to ściśle opisana marszruta procesu produkcyjnego danej części, maszyny lub urządzenia. Proces produkcyjny wiąże się nieodzownie z obróbką, którą przeprowadza się z użyciem wielu różnych technik wytwarzania (odlewnictwo, obróbka plastyczna, obróbka skrawaniem. obróbki elektroerozyjne, druk 3D, obróbki bezwiórowe).

Kiedy widzimy samochód, obrabiarkę, żelazko, czy inne produkty składające się z większej liczby komponentów (czyli więcej już od 1) to nie można nie uwzględnić bardzo istotnego etapu produkcji – montażu. Ten etap to ukoronowanie procesu produkcyjnego. Na etapie montażu wszelkie niedoskonałości technik wytwarzania dają o sobie znać.

Mam przyjemność powitać na wortalu poświęconym procesom technologicznym, bez istnienia których nie byłaby możliwa produkcja. Celem istnienia tego wortalu jest propagowanie rzetelnej wiedzy w przedstawionym zakresie. Zespół autorów, czy redaktor naczelny (dr inż. Radosław Morek) nie są nieomylni. Pomimo starań nie unikniemy czasem błędów. Liczymy wówczas na uwagi i spostrzeżenia, czasem zapewne dyskusję.

About author

morek

Rocznik 1973. W 1993 skończyłem Technikum Elektryczne Nr 1. W 1998 roku Wydział Mechaniczny Technologiczny i Automatyzacji (obecnie WIP) PW. 1997-2000 konstruktor narzędzi skrawających w F.W.P. VIS S.A. 2004. Doktorat z technologii kół zębatych. Technologie wytwarzania i procesy technologiczne to moja pasja.

Related Articles

Leave a reply

You must be logged in to post a comment.

Kategorie

YouTubeNadchodzące wydarzenia

Statistics

  • 63 739
  • 7 976 264
  • 732 693
  • 196
%d bloggers like this: