Technologiczne Przygotowanie Produkcji

Początek

 

Redaktor naczelny

Proces technologiczny to ściśle opisana marszruta procesu produkcyjnego danej części, maszyny lub urządzenia. Proces produkcyjny wiąże się nieodzownie z obróbką, którą przeprowadza się z użyciem wielu różnych technik wytwarzania (odlewnictwo, obróbka plastyczna, obróbka skrawaniem. obróbki elektroerozyjne, druk 3D, obróbki bezwiórowe).

Kiedy widzimy samochód, obrabiarkę, żelazko, czy inne produkty składające się z większej liczby komponentów (czyli więcej już od 1) to nie można nie uwzględnić bardzo istotnego etapu produkcji – montażu. Ten etap to ukoronowanie procesu produkcyjnego. Na etapie montażu wszelkie niedoskonałości technik wytwarzania dają o sobie znać.

Mam przyjemność powitać na wortalu poświęconym procesom technologicznym, bez istnienia których nie byłaby możliwa produkcja. Celem istnienia tego wortalu jest propagowanie rzetelnej wiedzy w przedstawionym zakresie. Zespół autorów, czy redaktor naczelny (dr inż. Radosław Morek) nie są nieomylni. Pomimo starań nie unikniemy czasem błędów. Liczymy wówczas na uwagi i spostrzeżenia, czasem zapewne dyskusję.

About author

morek

Rocznik 1973. W 1993 skończyłem Technikum Elektryczne Nr 1. W 1998 roku Wydział Mechaniczny Technologiczny i Automatyzacji (obecnie WIP) PW. 1997-2000 konstruktor narzędzi skrawających w F.W.P. VIS S.A. 2004. Doktorat z technologii kół zębatych. Technologie wytwarzania i procesy technologiczne to moja pasja.

Related Articles

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

YouTubeKategorie

Nadchodzące wydarzenia

  1. Studia podyplomowe CAD/CAM/CNC

    27 lutego 2021 @ 10:00 - 28 lutego 2021 @ 17:00

Statistics

  • 52 307
  • 5 905 647
  • 301 865
  • 174
%d bloggers like this: