Technologiczne Przygotowanie Produkcji
camdivision - partner siemens - nx - cam - cad - plm - eap

News: CAMdivision – największy partner SIEMENS

CAMdivision największym partnerem SIEMENS Industry Software.

Ponad 95% wdrożeń specjalistycznych aplikacji związanych bezpośrednio z ideą Industry 4.0 należy w Polsce do CAMdivision czyli pakietów NX Additive Manufacturing (techniki przyrostowe) w obszarze druku 3D metalu (NX CAM Multi-Axis Metal Deposition) i tworzyw sztucznych (NX CAM & HP MultiJet Fusion), NX Mold (formy wtryskowe), NX Progressive (tłoczniki) oraz oprogramowania NX CAM Robotics (roboty frezujące i spawające) i NX CMM (maszyny pomiarowe).

Doroczne spotkanie partnerów handlowych SIEMENS Industry Software odbyło się w dniach 29-30 października 2018 roku (rok finansowy SIEMENS zaczyna się 1 października, a kończy 30 września). W spotkaniu uczestniczyło kilkunastu partnerów handlowych SIEMENS Industry Software. Podsumowaliśmy na nim ostatni rok, oraz omówiliśmy dynamicznie zmieniający się rynek oprogramowania. CAMdivision po raz kolejny zdobyło tytuł PLATYNOWEGO i dodatkowo największego partnera jeśli chodzi o obroty finansowe z SIEMENS.

Najistotniejsze – z naszego punktu widzenia – wydarzenie w przyszłym roku to premiera nowej wersji NX w styczniu 2019 roku. CAMdivision aktywnie uczestniczy w testach nowej wersji, ponieważ jesteśmy włączeni do prestiżowego programu NX EAP (Early Adopter/Access Program).

Już dzisiaj zapraszamy Państwa na premierę kolejnej wersji NX w styczniu 2019!
NX Next Release & CAMdivision

CAMdivision zostało włączone do programu NX EAP (Early Adopter/Access Program). To specjalny program firmy SIEMENS Industry Software – producenta NX – w którym testowane są nowe rozwiązania z obszaru CAx/PLM zanim trafią do użytkownika końcowego.

Obecnie jest intensywnie testowana kolejna wersja NX (następca NX 12), która ukaże się w przyszłym roku. Tryb EAP zabrania nam jednak publikacji czegokolwiek na temat nowych funkcjonalności, więc niestety nie możemy się podzielić wiedzą na temat nowych fascynujących funkcjonalności w kolejnej wersji NX, ale… (ilustracja 1)

camdivision - partner siemens - nx - cam - cad - plm - eap

Ilustracja 1. Rozwój kolejnych wersji NX na przestrzeni ostatnich lat.

Dlaczego CAMdivison? CAMdivision jest największym partnerem handlowym SIEMENS Industry Software w Polsce. W wdrożeniach specjalistycznych aplikacji typu NX Mold (formy wtryskowe), NX Progressive (tłoczniki), NX CAM Robotics (roboty frezujące i spawające), NX CMM (maszyny pomiarowe) posiada ponad 90% udziału w rynku pakietów SIEMENS.

Posiadamy już pierwsze unikalne wdrożenia pakietów NX Additive Manufacturing (techniki przyrostowe) w obszarze druku 3D metalu (NX CAM Multi-Axis Metal Deposition) i tworzyw sztucznych (NX CAM & HP MultiJet Fusion).

Film: NX CAM & Multi-Axis Deposition na 5-osiowej maszynie HERMLE ze sterowaniem Sinumerik:

To niezwykłe jak szybko do poszczególnych pakietów NX CAD/CAE/CAM zostały zaimplementowane zupełnie nowe techniki modelowania, weryfikacji i wytwarzania związane z szeroko pojętym procesem Industry 4.0 – powiedział Artur Bielicz prezes CAMdivision Sp. z o.o. Ponad 10 lat temu, gdy zakładaliśmy CAMdivision i rozpoczynaliśmy współpracę z SIEMENS PLM w obszarze NX CAM, zainicjowaliśmy pierwsze w Polsce spotkanie z cyklu „NX CAM Forum”, na których spotkali się specjaliści z całej Europy by dzielić się doświadczeniami z obszaru CAM. Takie spotkanie odbyło się również we Wrocławiu w 2011 roku i było dla nas ciekawym doświadczeniem i spotkaniem z tymi niezwykłymi ludźmi, którzy tworzą to oprogramowanie i wdrażają je na co dzień.

Kończąc, zapraszamy do śledzenia naszego bloga http://nxcad.pl na którym umieszczamy informacje techniczne o NX CAD/CAE/CAM i nie tylko…

 

About author

morek

Rocznik 1973. W 1993 skończyłem Technikum Elektryczne Nr 1. W 1998 roku Wydział Mechaniczny Technologiczny i Automatyzacji (obecnie WIP) PW. 1997-2000 konstruktor narzędzi skrawających w F.W.P. VIS S.A. 2004. Doktorat z technologii kół zębatych. Technologie wytwarzania i procesy technologiczne to moja pasja.

Related Articles

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

YouTubeKategorie

Nadchodzące wydarzenia

  1. Studia podyplomowe CAD/CAM/CNC

    27 lutego 2021 @ 10:00 - 28 lutego 2021 @ 17:00

Statistics

  • 45 131
  • 5 894 745
  • 300 078
  • 173
%d bloggers like this: