Technologiczne Przygotowanie Produkcji
-->
TOOLEX 2015

TOOLEX 2015, czy było warto? 3/5 (1)

 • ponad 500 Wystawców i Współwystawców
 • około 600 reprezentowanych marek
 • ponad 9500 zwiedzających
 • 17 krajów: Austria, Chiny, Czechy, Francja, Holandia, Japonia, Luksemburg, Niemcy, Polska, Słowenia, Słowacja, Szwajcaria, Turcja, USA, Węgry, Wielka Brytania, Włochy
 • niemal 410 maszyn w ruchu
 • ponad 100 nowości prezentowanych na stoiskach Wystawców
 • 15 tys. m kw. powierzchni wystawienniczej

Czy było warto?

TOOLEX EXPOSilesia

Było. Przy najmniej dla mnie osobiście było warto. Przede wszystkim doskonaliliśmy współpracę MorekTECHCADblog.pl co do wspólnych realizacji.

CADblog.pl i MorekTECH 2015

Odwiedzenie targów w jeden dzień to zdecydowanie zbyt mało czasu by móc poważniej się zapoznać z wystawionymi ofertami. Jednocześnie jednak uważam, że lepiej jeden dzień niż w ogóle.

Co jakiś czas padają słowa, że targi to przeżytek. Jednak targi jako konkretne przedsięwzięcie w czasie i przestrzeni to w sumie kompilacja 2 światów, zależnych od punktów patrzenia i formy uczestniczenia. Wystawcy i odwiedzający, dwie grupy zainteresowane udziałem w targach. Dwa różne obszary celów do realizacji, nakładających się na siebie co pozwala je w ogóle osiągać.

Z mojej perspektywy jako odwiedzającego i jednocześnie jako redaktora naczelnego wortali procestechnologiczny.com.pl. highspeedmachining.eu i powstającego technikiwytwarzania.pl targi są i miejscem i czasem kiedy mogę pozyskiwać informacje, dostrzec coś o czym wcześniej nie wiedziałem, nie słyszałem, czy nie widziałem. Przede wszystkim jest to czasoprzestrzeń gdzie są Ci ludzie, z którymi albo już współpracują, albo nawiązuję współpracę.

Targi TOOLEX nie należą do największych, lecz zaletą ich jest usytuowanie w Sosnowcu, w południowej części naszej Polski co powszechnie jest uważane za “zagłębie” przemysłowe. Obecność przez trzy pełne dni dała możliwość swobodnego zapoznania się z ofertą wystawienniczą. Moje spostrzeżenie wzmocniło moje przekonanie, iż należy bywać na targach. Jakie spostrzeżenie?

Pomimo tego, iż firmy prezentują niejako to samo… ale jednak nie jest to do końca prawda. Współpraca, uczestniczenie w targach, po obu stronach pozwalają dostrzec, że nawet jak to samo to jednak inaczej. Można śledzić nowości, czasem zupełnie odmienne względem standardowej oferty. Patrzeć jak firmy wchodzą na nowe ścieżki, rezygnują z nich. Co jednak najważniejsze to możliwość rozmowy, czy obserwowania konkretnych produktów i technologicznych rozwiązań na żywo. Uważam, że bezpośredni kontakt jest niezastąpioną formą komunikacji.

TOOLEX 2015 druk 3D

Po co jeżdżę na targi?

Czasem jeden wyjazd może przynieść niespodziewane tę jedną rozmową i pozyskanie kluczowego klienta, czy niezwykle wartościowe źródło wiedzy. Nie muszą to być duże targi, ale warto być do każdych przygotowanym. Czego chcemy? Co szukamy?

 

About author

morek

Rocznik 1973. W 1993 skończyłem Technikum Elektryczne Nr 1. W 1998 roku Wydział Mechaniczny Technologiczny i Automatyzacji (obecnie WIP) PW. 1997-2000 konstruktor narzędzi skrawających w F.W.P. VIS S.A. 2004. Doktorat z technologii kół zębatych. Technologie wytwarzania i procesy technologiczne to moja pasja.

Related Articles

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

YouTubeKategorie

Statistics

 • 58 050
 • 6 292 883
 • 391 483
 • 178
%d bloggers like this: